top of page

Помилки, які роблять вчителі при дистанційному навчанні

За матеріалами https://www.facebook.com/human.spaces/photos/gm.659224928256911/991435347925297/?type=3&theater

1️⃣ Перенасичення.

Педагоги стикаються з одними і тими ж помилками при організації віддаленої освіти. Найпоширеніша з них - це використання всього свого арсеналу онлайн-інструментів для навчання. У хід летять соціальні мережі (іноді навіть кілька месенджерів відразу), канали на YouTube, електронні пошти, платформи для відеоконференцій і онлайн-оцінювання і так далі. Цей список може бути таким же довгим, як і уява педагога.

Педагогу й учню доводиться утримувати у своїй голові набагато більше інформації про місцезнаходження тієї чи іншої інформації про освітній процес. Відбувається розсіювання уваги і дезорганізація навчального матеріалу.

⚡️Рішення.

Для того, щоб уникнути перенасичення навчального процесу онлайн-ресурсами, адміністрація закладу повинна централізувати цей процес. А саме обрати єдину платформу, в якій буде організована вся освітня діяльність і зосереджені всі учасники навчального процесу, за допомогою якої можна оцінювати, видавати завдання, комунікувати, обмінюватися електронними матеріалами, сповіщати про новини. Автономність хоча б одного педагога дорівнює хаосу.

2️⃣Відсутність зворотного зв’язку.

Друга помилка стосується взаємодії педагогів з навчальною групою. Дистанційне навчання позбавляє можливість педагога стежити за тим, як діти реагують і сприймають його предмет. Тому, онлайн-навчання ні в якому разі не повинно перетворюватися в сухий виклад інформації. Дитина з безлімітним доступом до інтернету і так здатна знайти потрібний матеріал. Завдання ж - зацікавити учня сприйняти його і застосовувати.

⚡️Рішення.

Друга рекомендація при організації дистанційного навчання полягає в постійній підтримці зворотного зв'язку з учнями. Рефлексія дітей допоможе підкоригувати метод навчання в режимі онлайн. Зворотний зв'язок можна як збирати вручну, питаючи думки учнів після кожного уроку або ж автоматизувати з допомогою аналітик-відгуків.

3️⃣Робота - у робочі години.

У режимі роботи з дому готуйтеся до того, що діти будуть очікувати від вас постійної присутності онлайн, засипаючи вас питаннями та уточненнями. У цьому випадку важливо організувати чіткі години роботи, що захистить вас від роботи 24/7. Це ще одна причина, чому не варто спілкуватися з учнями зі своїх приватних соціальних сторінок. Для шкільної комунікації в принципі повинна бути окрема соціальна мережа або платформа, не тільки на час карантину. 

4️⃣Карантин - не канікули.

І найголовніший пункт в організації дистанційного навчання - це контроль і серйозне ставлення до такого формату освіти. І педагоги, і учні, і батьки повинні розуміти «правила гри». Як показує практика, без моніторингу з боку адміністрації, педагоги та учні схильні до самовільної організації позапланових канікул.

bottom of page