top of page

Автономізація на компетентність - це здатність до саморозвитку, творчості, самовизначення, самоосвіти, конкурентоспроможність.

Атестація педагогів – комплексна перевірка, що здійснюється спеціальною атестаційною комісією з метою визначення рівня кваліфікації педагога, що дає їм змогу претендувати на присвоєння більш високого кваліфікаційного рівня.

Вивчення перспективного педагогічного досвіду -  це виявлення тих об'єктивних факторів, істотних зв'язків, які обумовлюють високу результативність і об'єктивність, визначення основних умов його успіху, узагальнення типових рис, виділення характерних зв'язків і властивостей для розробки висновків педагогічної науки та практики.

Діагностична компетентність - вміння викладача-предметникам (майстрав/н) аналізувати досягнення учнів під час навчання.

Загальнонаукова компетентність передбачає здатність викладача-предметника (майстра в/н) отримувати необхідну інформацію щодо наукових відкриттів, відслідковувати нові розробки вчених, прогнозувати можливості застосування в освітньому процесі, також разом з учнями брати участь у проектній діяльності, отримувати результати і доповідати про них на наукових конференція.

Індивідуальна освітня траєкторія – персональний  шлях реалізації особистісного потенціалу педагога і учня. Індивідуальна освітня траєкторія реалізується через складання індивідуальної супровідної програми.

Індивідуальна самоосвіта передбачає безпосередньо самостійне опрацювання джерел інформації та колективні форми самоосвіти (робота на різноманітних курсах, підготовка до семінарів, конференцій і т.д.).

Інформаційно-комунікаційна компетентність передбачає здатність педагога орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства.

Компетентний педагог – фахівець, який володіє ґрунтовними знаннями з будь-якого предмета фахової підготовки учнів.

Комунікативна компетентність - вміння вступати в комунікацію (спілкування), бути зрозумілим, спілкування без обмежень. Ці вміння допомагають зрозуміти інших (учнів, колег, батьків).

Курси підвищення кваліфікації – спеціально організовані заходи для розширення та поглиблення знань, умінь та професійних навичок працівників певної спеціальності; передбачають ознайомлення та освоєння нових технологій і сучасних методів тощо. Основна  мета: поглиблення та розширення знань педагогів із психології, теорії і методики  середньої  освіти; ознайомлення з досягненнями педагогі-чної науки; вивчення нормативних, програмних та методично-інструктивних документів; створення умов для досягнення високого рівня професіоналізму, набуття навичок творчої діяльності тощо.

Математична компетентність - спроможність особистості бачити та застосовувати математику в реальному житті, розуміти зміст і метод математичного моделювання, будувати математичну модель, досліджувати її методами математики, інтерпретувати отримані результати, оцінювати похибку обчислень.

Методичний супровід – 1) система взаємопов'язаних функцій, дій, процедур, методів, технік, що реалізується через різноманітні форми та технології, заходів що потребують надання кваліфікованої допомоги педагогу, за активної його участі, протягом усього професійного життя; 2) діалогічна взаємодія, спрямована на розв'язання педагогічних проблем  в умовах пізнання педагогм своєї творчої індивідуальності, народження продуктивних освітніх моделей, технологій, де педагог та учень здобувають досвід позитивних внутрішніх змін внутрішніх моделей зовнішнього світу.

Педагогічна діагностика – система технологій, процедур, засобів, методик і методів отримання інформації про стан та розвиток педагогічних систем, яка виконує взаємоповязані функції вивчення і оцінювання стану чи рівня та навчальну функцію.

Педагогічна компетентність - це єдність його теоретичної та практичної готовності до здійснення педагогічної діяльності.

Портфоліо – форма атестації, під час якої педагог надає матеріали, що підтверджують його професійність, у вигляді структурованого накопичувального документу (папка досягнень). Портфоліо може бути надане в паперовому вигляді, на електронних носіях (мультимедійні презентації) та ін.

Предметно-орієнтована компетентність – здатність педагога гармонійно поєднувати готові електронні продукти у своїй професійній діяльності.

Продуктивна компетентність - вміння працювати, отримувати результат, ухвалювати рішення та відповідати за них.

Психологічна компетентність - здатність використовувати психологічні засоби навчання в організації взаємодії в освітній діяльності.

Професійна компетентність - 1)певний психічний стан, що дозволяє діяти самостійно й відповідально, як оволодіння людиною здатністю й уміннями виконувати визначені професійні функції (А. Маркова); 2)професійна готовність та здатність суб’єкту праці до виконання задач і обов’язків щоденної діяльності (К. Абульханова); 3)наявність спеціальної освіти, глибокої загальної й спеціальної ерудиції, постійне підвищення власної науково-професійної підготовки (В. Зазикін та А. Чернишова); 4)потенційну готовність розв’язувати задачі зі знанням справи (П. Симонов).

Робота педагога над навчально-методичною темою (проблемою) – індивідуальна форма пошукової роботи щодо вирішення актуальної психолого-педагогічної проблеми.

Самоосвіта - цілеспрямована пізнавальна діяльність, керована самою особистістю; придбання систематичних знань у якійсь галузі науки, техніки, культури, політичного життя і т.п. Самоосвіта є необхідна умова професійної діяльності педагога

Творчий звіт – форма атестації, під час якої педагогічний працівник презентує цілісну систему своєї роботи, яка дозволяє оптимально вирішувати педагогічні, психологічні та соціальні проблеми.

Узагальнення досвіду – певна ідеалізація реального педагогічного процесу, тобто абстрагування від випадкових, неістотних елементів і конкретних умов педагогічної діяльності та відділення суттєвого у ньому – провідної ідеї чи системи у чистому вигляді.

Управлінська культура навчально-методичної роботи – це цілісна система діяльності керівників навчального закладу і педагогів, що базується на досягненнях педагогічної науки і культури, перспективного педагогічного досвіду та забезпечує зростання рівня кваліфікації, майстерності керівників і педагогів, підвищення творчого потенціалу і культури педагогічного колективу навчального закладу загалом, а в остаточному підсумку – поліпшення якості культури і знань учнів, їх вихованості та розвитку.

Управлінська навчально-методична культура  - це властивість притаманна керівникам і педагогам  як особистостям, але виявляється вона в усіх царинах їх діяльності як професіоналів, тому може бути розглянута як одна із характеристик  особистостей керівників і педагогів; це міра та спосіб творчої самореалізації особистостей керівника і педагога в різноманітних видах управлінської діяльності, спрямованої на засвоєння, передачу та створення цінностей, технологій, технологій в управлінні і діяльності закладу.

mo.png
0f3f7b3d024c0f56f0acc50bc50d9557_XL.jpg
ИМЗО.jpg
departosv.jpg
59962317.jpg
59962317.jpg
foto_35.png
bottom of page