top of page

Короткий опис діяльності методичної служби ВПУ №7

 

Єдина методична проблема, над якою працює педагогічний колектив ВПУ №7: "Інтеграція змісту освіти з новітніми технологіями як засіб оптимізації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О".

 

Виховна проблема училища "Створення виховного простору як ресурсу розвитку особистості в контексті інтеграції змісту освіти з новітніми технологіями в ЗП(ПТ)О".

Системний підхід до організації всіх форм методичної роботи – це наріжний камінь ефективної методичної роботи.

Складові системи

1. Планування:

  • ­індивідуальний план методичної роботи педагогічного працівника;

  • ­план роботи методичної комісії;

  • ­план методичної роботи закладу.

2. Система звітування:

  • ­­творчий звіт голови методичної комісії;

  • ­творчий звіт методиста закладу.

3. Створення умов для педагогічних працівників щодо удосконалення їх фахової та педагогічної майстерності, надання компетентної методичної допомоги, з одного боку, і системний контроль діяльності педагогічних працівників, з іншого боку.

4. Формування у педагогічних працівників оптимістичного погляду на професійну діяльність, об’єктивної самооцінки.

В ідеалі методичним кредо кожного педагогічного працівника має стати вислів "Методична робота – без примусу»".

Методична робота у ВПУ №7 м. Кременчука організована відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у ПТНЗ, Положення про методичну роботу в ПТНЗ та інших нормативних документів в галузі освіти.

Методична служба закладу вбачає свою інноваційну діяльність у послідовному, компетентному поширенні перспективних педагогічних ідей, підходів до освітнього процесу, головною метою якого є підготовка конкурентоспроможного кваліфікованого робітника.

Педагогічний колектив ВПУ №7 працює над єдиною навчально-методичною проблемою, яка була обрана з урахуванням попиту та пропозицій педагогічних працівників та вимог часу. При цьому враховано наявний педагогічний досвід, підготовленість працівників до реалізації конкретних завдань цієї проблеми, співзвучність її з сучасними педагогічними ідеями та наявність теоретичної та матеріальної бази.

З 2009 року з метою всебічного інформування педагогічного колективу щодо результатів роботи над реалізацією єдиної навчально-методичної проблеми окремих методичних комісій проводяться засідання педагогічної ради у формі панорами творчих звітів голів методичних комісій про успіхи та досягнення. Творчі звіти цікаві за змістом і формою (використовуються презентації методичних заходів, відеоролики, слайд-шоу та інший мультимедійний супровід). Досвід свідчить, що такий підхід потребує від кожного викладача, майстра в/н особисто долучатися до творчого пошуку шляхів розв’язання нагальної проблеми, а методичні комісії стають творчими групами однодумців, що сприяє професійній активності педагогів, відповідальності кожного члена колективу за успіх загальної справи.

Відповідно до Наказу МОН України від 12.12.2007 року №1123 у ВПУ №7 створено центр ПТО із впровадження інноваційних технологій промисловості. Для цього було проведено переоснащення навчально-виробничих майстерень, кабінетів, лабораторій новітнім промисловим обладнанням відповідно до Стандартів П(ПТ)ТО.

З метою озброєння педпрацівників знаннями про сучасні, педагогічно виправдані форми та методи освітньої роботи, а також вивчення, узагальнення та застосування в педагогічній практиці передового досвіду в училищі створено циклові методичні (ЦМК) та випускові методичні комісії (ВМК):

  1. ЦМК (ВМК)"Галузеве машинобудування та прикладна механіка", голова ЦМК (ВМК) - викладач Олег Кривенко.

  2. ЦМК (ВМК) "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", голова ЦМК (ВМК) - майстер виробничого навчання Дмитро Гаврилець.

  3. ЦМК (ВМК) "Зварювальне виробництво", голова ЦМК (ВМК) - викладач Ірина Кабаченко.

  4. ЦМК  "Економіка та інформаційні технології", голова ЦМК - майстер виробничого навчання Олена Забокова

  5. ЦМК "Будівельна галузь", голова ЦМК - майстер виробничого навчання, викладач Марина Малішевська.

  6. ЦМК "Суспільно-гуманітарна підготовка", голова ЦМК - викладач Лариса Рябич.

  7. ЦМК "Природничо-математична підготовка", голова ЦМК - викладач Людмила Токшелукова.

  8. ЦМК "Фізична підготовка і захист Вітчизни", голова ЦМК - викладачґАндрій Смірнов.

Голови циклових методичних комісій планують та проводять роботу згідно «Положення про методичну роботу», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 582 від 12.12.2000 р. та рекомендацій НМЦ ПТО у Полтавській області.

В умовах усебічного застосування інформаційно-комунікаційних технологій особливої уваги набуває самоосвітня діяльність педагогів щодо створення авторських web-ресурсів. Зростає тенденція серед викладачів та майстрів виробничого навчання щодо впровадження в освітній процес навчальних сайтів та блогів, використання яких дозволяє ефективно переформатовувати освітній процес в площину перевернутого навчання, використовуючи функцію «прихованого контролю».

Із метою забезпечення цілеспрямованої діяльності педагогічного колективу по виконання Плану роботи Вищого професійного училища №7, подальшого піднесення ефективності методичної роботи, методична служба має наміри зосередити увагу на питаннях:

активізації:

  • участі педагогічних працівників у заходах позаучилищного простору;

  • видавничого потенціалу педагогічних працівників;

забезпечення:

  • формування і розвитку системи організаційного та методичного супроводу освітнього процесу через роботу сайту училища, авторських начальних сайтів і блогів;

  • організаційно-методичного супроводу впровадження стандартів П(ПТ)О та сучасних технологій навчання та виховання учнів в освітній процес ВПУ №7;

  • участі педагогічних працівників у всіх формах методичної роботи, проходження курсів підвищення кваліфікації з подальшим вивченням результативності цієї роботи;

впровадження:

  • хмарних технологій та створення єдиного інформаційного простору для забезпечення доступу педагогічних працівників, учнів, батьків до якісної освіти, формування сучасного світогляду особистості;

  • нестандартних методів роботи з педагогами з метою розвитку мотивації досягнення успіху, визначення власних цілей;

  • засобів медіаосвіти для формування критичного мислення учасників освітнього процесу;

  • віртуалізації організаційно-методичних компонентів освітнього процесу з метою впровадження елементів перевернутого навчання;

системного підвищення:

  • методичної та фахової компетентності педагогічних кадрів і, відповідно, якості професійної освіти на інноваційній основі шляхом реалізації стандартів.

59962317.jpg
59962317.jpg
foto_35.png
mo.png
0f3f7b3d024c0f56f0acc50bc50d9557_XL.jpg
ИМЗО.jpg
departosv.jpg
bottom of page